ORGANIZATOR:

WSPÓŁORGANIZATOR:

ISO

PATRONAT HONOROWY:

ISO
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Z historii targów …

Tradycja organizowania wystaw rolniczych w Minikowie jest prawie tak długa jak historia Ośrodka. Zalążkiem obecnej formuły targów były tzw. „Dni Otwartych Drzwi” nauki i doradztwa rolniczego – impreza o charakterze edukacyjnym. Na polach doświadczalnych i kolekcjach roślin uprawnych specjaliści Ośrodka oraz naukowcy z instytutów rolniczych prezentowali rolnikom i służbom doradczym nowe odmiany i wyniki doświadczeń agrotechnicznych. Aby je uatrakcyjnić zaczęto stopniowo organizować wystawy sprzętu i środków do produkcji rolnej.

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wystawy te były wzbogacone przez ekspozycję sprzętu rolniczego wykonanego przez wiejskich racjonalizatorów w ramach konkursu „Skrzynka Dobrych Pomysłów”. Niektóre z nich były na tyle nowatorskie, że uzyskały ochronę patentową i zostały wdrożone do produkcji..

foto2-1

1981
Po urynkowieniu naszej gospodarki nastąpił dynamiczny rozwój targów AGRO-TECH. Ważnym momentem dla ich rozwoju było nawiązanie współpracy z duńską firmą HARDI produkującą opryskiwacze. Firma ta po raz pierwszy zorganizowała w Minikowie pokazy pracy nowoczesnych opryskiwaczy polowych z oceną równomierności oprysku. Udział firmy HARDI w naszej wystawie nadał jej charakteru międzynarodowego. Od tego czasu targi nabierały rozmachu i dziś należą do jednych z najważniejszych rolniczych imprez targowych w Polsce. Świadczy o tym stale rosnąca liczba wystawców i zwiedzających oraz wzrastająca powierzchnia wystawy.

Targi co roku odwiedza ok. 35-40 tysięcy osób, głównie producentów rolnych, a swoje produkty i nowości prezentuje ok. 450 wystawców.

Rangę targów potwierdzają także wyniki badań ankietowych i wyróżnienia targowe. AGRO-TECH Minikowo – jako jedyny w kraju pięcikrotnie uzyskał zaszczytny tytuł „Targowego Lidera” w kategorii imprez organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego. Takim wynikiem nie może poszczycić się żaden inny Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Polsce.

Należy też dodać, że od 2005 roku targi AGRO-TECH objęte są Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2009. System ten gwarantuje nie tylko wysoką jakość świadczonych usług targowych, ale pozwala też na monitorowanie i identyfikowanie potrzeb i oczekiwań klientów.

Logo targów AGRO-TECH jest zastrzeżone i objęte ochroną patentową.

Targi AGRO-TECH w Minikowie mają swoją długoletnią tradycję i są od lat zaliczane do jednych z ważniejszych wystaw rolniczych w Polsce i największe w północnej części Polski. Przy organizacji targów Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie współpracuje z wieloma instytucjami, w tym również z Niemieckim Stowarzyszeniem Rolników DLG, które to jest organizatorem największej w Europie i na świecie wystawy rolniczej AGRITECHNIKA w Hannoverze oraz EuroTier.